Valmennustuki

KJR:n uusi johtokunta kokoontui 5.1. ja on päättänyt jatkaa valmentautumisen tukemista maneesimaksujen muodossa, mutta uusin ehdoin. KJR tukee jäsentensä valmentautumista järjestämissään valmennuksissa. Valmennustukea voi saada seuran järjestämään avoimeen valmennukseen millä tahansa tallilla eikä valmentajarajoituksia ole. Valmennustukeen ovat oikeutettuja kaikki KJR:n täys- ja perhejäsenet jotka edustavat seuraa. Valmennustuki kattaa tilavuokran (kenttä- tai maneesimaksu tai esimerkiksi maastoesteradan vuokra), eli KJR:n jäsen maksaa seuran valmennuskalenterissa julkaistuissa valmennuksissa vain valmennuksen hinnan. Myös irtohypytyksissä seura tukee nuorten ratsujen valmistelevaa työtä maksamalla tilavuokran seuran järjestämissä tilaisuuksissa.

Valmennuksista tiedotetaan seuran kotisivuilla: Valmennuskalenteri

Lisätietoa valmennuksen järjestämisestä