Seuran syyskokous ja 15 v. juhlat 21.11.2015

Kymijoen Ratsastajien syyskokous ja 15-vuotisjuhlat 21.11.2015

KJR_Logon copy

Tervetuloa Kymijoen Ratsastajat ry:n sääntömääräiseen syyskokoukseen lauantaina 21.11.2015 klo 17 Kaakkois-Iitin metsästysmajalle Iittiin (Inginmaantie 104, 47400 Iitti). Kokouksessa mm. vahvistetaan vuoden 2016 toimintasuunnitelma ja budjetti, sekä valitaan johtokunnan puheenjohtaja ja johtokunnan jäsenet erovuoroisten tilalle.

Seuran 15-vuotista historiaa juhlistetaan syyskokouksen jälkeen nauttien hyvästä seurasta ja tarjoilusta. Sonja Sihvola kertoo KJR:n liikuntahankkeista ja siitä, miten omaa ja hevosen turvallisuutta voi lisätä liikunnan avulla. Juhlassa julkistetaan myös tiedotusvastaavien työstämä historiikki seuran toimintavuosien ajalta. Ilta huipentuu palkitsemisiin, joissa muistetaan kilpailuissa menestyneitä jäseniä sekä aktiivisia seuralaisia vuosien varrelta. Juhlien virallinen osuus päättyy klo 22 mennessä, jonka jälkeen metsästysmajalle voi jäädä viettämään ”jatkoja” esimerkiksi grillaten ja saunoen. Jatkotilaisuus on K18.

Ilmoitathan osallistumisestasi 14.11. mennessä sähköpostitse osoitteeseen webmaster @ kymijoenratsastajat.net ja muista mainita mahdolliset erityisruokavaliot, jotta ne voidaan huomioida tarjoilussa. Tilaisuus on tarkoitettu seuran jäsenille.

Ohjelma:

 • klo 17 Syyskokous
 • Juhlat alkavat, tervetulosanat
 • Historiikin jako ja esittely
 • Ruokailu
 • Sonja Sihvolan luento ja liikuntahankkeen esittely
 • Puheenjohtajat muistelevat
 • Palkitsemiset
 • Kahvi ja joulutorttu, vapaa sana
 • klo 22 Juhlat päättyvät
 • (Jatkot K18)

Lisätietoja:

Yhdistyksen syyskokouksessa käsitellään seuraavat asiat:

 1. Kokouksen avaus
 2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa ja tarvittaessa kaksi ääntenlaskijaa
 3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus sekä osanottajat
 4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys
 5. Päätetään mitkä hevosurheilun lajit ovat seuran ohjelmistossa tulevana toimintakautena
 6. Päätetään jäsenyydestä muissa järjestöissä ja yhteisöissä
 7. Vahvistetaan toimintasuunnitelma, tulo- ja menoarvio sekä liittymis- ja jäsen- ja kannattajajäsenmaksun suuruus seuraavalle kalenterivuodelle
 8. Valitaan jäsenten keskuudesta johtokunnan puheenjohtaja joka toinen vuosi
 9. Valitaan johtokunnan muut jäsenet erovuoroisten tilalle
 10. Valitaan yksi tai kaksi toiminnantarkastajaa ja varatoiminnantarkastajaa taikka yksi tai kaksi tilintarkastajaa ja varatilintarkastajaa
 11. Päätetään seuran edustaja niihin järjestöihin ja yhteisöihin, joissa seura on jäsenenä.
 12. Muut asiat,