Tervetuloa seuran kevätkokoukseen Alppiruusuun 17.3. klo 18!

Tervetuloa Kymijoen Ratsastajat ry:n sääntömääräiseen kevätkokoukseen tiistaina 17.3.2015 klo 18 Alppiruusuun. Kokouksessa mm. käydään läpi, millaista seuran toiminta oli v. 2014 ja julkistetaan KJR Ranking 2014 -voittaja. Kokous on avoin kaikille seuran jäsenille.

Ilmoitathan osallistumisestasi jäsensihteeri Jenni Suhoselle osoitteeseen jenni.suhonen [ at ] kymijoenratsastajat.net 12.3. mennessä, jotta osaamme arvioida kahvitarjoilun määrän. Kokouspaikkana on Alppiruusu, Alppiruusuntie 35, Elimäki.

Lisätietoja:

Yhdistyksen kevätkokouksen kutsuu koolle johtokunta, ja kokouksessa käsitellään seuraavat asiat:

  1. Kokouksen avaus
  2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa ja tarvittaessa kaksi ääntenlaskijaa
  3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus sekä osanottajat
  4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys
  5. Esitetään tilinpäätös, vuosikertomus ja toiminnantarkastajien/tilintarkastajien lausunto
  6. Päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille
  7. Muut asiat