Jäsenyyden vaihto & kilpailuluvat

Viime vuoden maksetulla kilpailuluvalla pystyy ilmoittautumaan Kipan kautta 15.2.2015 asti. Tämä koskee ainoastaan niitä jäseniä, joiden edustusseura pysyy samana kuin edellisvuonna. Jos jäsen haluaa vaihtaa edustusseuraa, hän EI voi ilmoittautua kilpailuihin vanhan seuran kilpailuluvalla. Jos hän tekee näin, on hänen edustettava vanhaa seuraa koko kuluva vuosi.

Jäsenseuran vaihto ja kilpailuluvan teko netissä (E-lupa + KV-luvat) tai seuran toimesta (muut kotimaiset luvat) täytyy siten tehdä ennen vuoden ensimmäistä ilmoittautumista. Huomaathan, että monet KJR:n jäsenedut, esim. kilpailutuet ja valmennusten maneesimaksut koskevat vain seuraa edustavia ratsastajia.

KJR:n jäsenyys- ja kilpailulupa-asioita hoitaa jäsensihteeri Jenni Suhonen, jenni.suhonen (a) kymijoenratsastajat.net.