03.05.15 Tulokset

Kymijoen Ratsastajien esteratsastuskilpailut

sunnuntai 3. toukokuuta 2015 Anjalassa alk.klo 10
TULOKSET

Luokka 1, ristikko avoin keppihevosratsukoille
klo 9.55
Sara Villikka – My True Love 0vp
Tiia Tella – Eero 4vp.
Nelli Ukkola – Vendy Hyl.

Luokka 2a, ristikko, arv. A.0.0, avoin aloitteleville ratsukoille avustajan kanssa

1 lähtö, ei sijoituksia

1 Viivi Ukkola Indiana Dar E.S.Riding club ry hyl.

Luokka 2b ristikko, arv. A.0.0, avoin aloitteleville ratsukoille ilman avustajaa

13 lähtöä

1 Petra Vanhala Levisens Obelix Kymijoen Ratsastajat ry 0vp

1 Ella Ukkola Allegro Star (2) Kymijoen Ratsastajat ry 0vp

1 Nanna Koskimaa Eveliina (4) Kouvolan Ratsastajat ry 0vp.

1 Alina Salo Kotimäen Favorit (12) Liedon Ratsastajat ry 0vp.

1 Nella Mäkelä Larkhill’s Sibelius (7) Kymijoen Ratsastajat ry 0vp.

1 Lilja Niemi Kotimäen Heather Liedon Ratsastajat ry 0vp.

1 Fiia Espo Mäkelän Erkka (21) Kymijoen Ratsastajat ry 0vp.

1 Heini Mäkelä Zirgon (3) Kymijoen Ratsastajat ry 0vp.

1 Ella Ukkola Kastanja (1) Kymijoen Ratsastajat ry 0vp

10 Ronja Lehtonen Runan (22) Liedon Ratsastajat ry 4vp

11 Viivi Virtanen Haukkamäen Esikko (16) Sairilan Ratsastajat ry 4vp

12 Aino-Inkeri Stenroth Narxissos Ox Kymijoen Ratsastajat ry 8vp

Iida Kurvinen Jenna II (17) Sairilan Ratsastajat ry hyl.

Luokka 2c ristikko, arv. A.2.0, avoin russ-cup osakilpailuun osallistuville aloitteleville ratsukoille avustajan kanssa (superminirussimestaruus 2008 ja sen jälkeen syntyneet)

3 lähtöä, 1 sijoittuu.

1 Seela Ahola Gino (14) Taipalsaaren Ratsastajat ry 0vp. 91,12

2 Veronica Nurminen Liukkaan Katinka (18) Lahden Ratsastajat ry 4vp 85,84

Viivi Ukkola Indiana Dar E.S. Riding Club hyl.

Luokka 3a Estekorkeus 50cm, arv. 367.1, avoin kaikille, shettisten estecupin osakilpailu 1

24 lähtöä, 6 Sijoittuu.

1. Elina Malin Fairy Tale av Friheten Kouvolan Ratsastajat ry 0-0/23,22

2. Camilla Mauno Fawn (11) Liedon Ratsastajat ry 0-0/27,53

3. Lilja Niemi Kotimäen Heather Liedon Ratsastajat ry 0-0/29,54

4. Petra Vanhala Levisens Obelix Kymijoen Ratsastajat ry 0-0/30,44

5. Anniina Nokkanen Pretty Boy Kiviharjun Ratsastajat ry 0-0/31,63

6. Iiris Kankfelt Aragorn Kiviharjun Ratsastajat ry 1/72,62

7 Nella Mäkelä Larkhill’s Sibelius (7) Kymijoen Ratsastajat ry 2/74,97

8 Sanni Hyppänen Bimlis Mysak Kouvolan Ratsastajat ry 4/46,00

9 Emilia Salakari Sylvester II (8) Liedon Ratsastajat ry 4/56,56

10 Jaana Arola Adrenalim Haim (5) Kymijoen Ratsastajat ry 4/58,03

11 Vilja Kärenmäki Liukkaan Katinka 253 RUSS(28) Vesikansan Ratsastajat 4/63,34

12 Hilla Eronen Jolat (6) Hepolan Ratsastajat ry 4/65,47

13 Viivi Virtanen Haukkamäen Esikko (16) Sairilan Ratsastajat ry 4/72,28

14 Aino-Inkeri Stenroth Narxissos Ox Kymijoen Ratsastajat ry 8/59,62

hyl.

Iida Kurvinen Jenna II (17) Sairilan Ratsastajat ry

Fiia Espo Mäkelän Erkka (21) Kymijoen Ratsastajat ry

Sanna Ahola Gino (30) Taipalsaaren Ratsastajat ry

Mariel Rimpelä Julixa (9) Liedon Ratsastajat ry

Ronja Vuorela Kotimäen Whisky (23) Liedon Ratsastajat ry

Corina Hotanen Knytte Brus (27) Liedon Ratsastajat ry

Emilia Leino Frissa (10) Kaarinan Kenttäratsastajat

Jenni Kiri La Luna III 2092 Kotkan Kilparatsastajat

Minni Heiniemi Eida SWE 219 RUSS (29) Ratsastusseura Kopse ry

Hanna Taimioja Dissa 286 RUSS Kymijoen Ratsastajat ry

Luokka 3b Estekorkeus 40-50cm, arv. 367.1, avoin russ-cup osakilpailuun osallistuville (Minirussimestaruus:2003-2007 syntyneet)

2 lähtöä

Alina Salo Kotimäen Favorit (12) Liedon Ratsastajat ry hyl.

Ronja Lehtonen Runan (22) Liedon Ratsastajat ry hyl.

Luokka 4a Estekorkeus 60cm, arv. 367.1, avoin russ-cup osakilpailuun osallistuville (Russimestaruus: 2002 ja sen jälkeen syntyneet)

1.Camilla Mauno Fawn (11) Liedon Ratsastajat ry 0-0/35,06

2.Ronja Vuorela Kotimäen Whisky (23) Liedon Ratsastajat ry 0-0/38,56

3.Anna Pöyry Piktor (19) Mikkelin Ratsastusseura ry 0-0/41,28

4.Sara Hellman Piktor Sairilan Ratsastajat 0-0/41,41

5.Hanna Taimioja Dissa 286 RUSS Kymijoen Ratsastajat ry 0-0/47,06

6.Minni Heiniemi Eida SWE 219 RUSS (29) Ratsastusseura Kopse ry 0-4/35,57

7.Vilja Kärenmäki Liukkaan Katinka 253 RUSS (28) Vesikansan Ratsastajat 0-4/46,22

8.Corina Hotanen Knytte Brus (27) Liedon Ratsastajat ry 4/56,25

9.Jasmina Sulkumäki Fonz Lu Art Ypäjän Ratsastajat 4/68,56

hyl.

Nathalia Gröndahl Vally Itä-Uudenmaan Ratsastajat

Mariel Rimpelä Julixa (9) Liedon Ratsastajat ry

Emilia Salakari Sylvester II (8) Liedon Ratsastajat ry

Emilia Leino Frissa (10) Kaarinan Kenttäratsastajat

Sanna Ahola Gino (30) Taipalsaaren Ratsastajat ry

Emmi Määttä My La Lunatica (15) E.S. Riding Club ry

Luokka 4b Estekorkeus 60- 70cm, arv. 367.1, avoin kaikille, pienhevosten estecupin osakilpailu 1

10 lähtöä, 3 Sijoittuu

1.Jasmin Mäkelä Levo Kymijoen Ratsastajat ry 0-0/25,87

2.Olivia Oinonen Usvasuon Donjuan Vesikansan Ratsastajat 0-0/31,09

3.Jaana Viren Fidel Suurpyölin tallin Ratsastajat 0-0/31,28

4.Jonna Pitkänen Picasso Kymijoen Ratsastajat ry 4/56,03

5.Jasmin Mäkelä Zirgon Kymijoen Ratsastajat ry 4/57,87

6.Neea Espo Kastanjehoeve’s Memory Kymijoen Ratsastajat ry 4/60,31

7. Jenni Kiri La Luna III 2092 Kotkan Kilparatsastajat 8/62,90

hyl.

Nathalia Gröndahl Vally Itä-Uudenmaan Ratsastajat-Östr

Elina Malin Larkhill’s Funny Girl 82 W Kouvolan Ratsastajat ry

Lina-Lotta Kavander Rolex Hl-Ryttarteam Lovisa Rf

Luokka 5 Estekorkeus 80cm arv. AM5, avoin kaikille

9 lähtöä, 3 Sijoittuu.

1. Jasmin Mäkelä Levo Kymijoen Ratsastajat ry 0-0/29,25

2. Neea Espo Kastanjehoeve’s Memory Kymijoen Ratsastajat ry 0-0/33,63

3. Elina Jaakkola Zusy Quattro N Kymijoen Ratsastajat 0-0/36,63

4. Tiina Raita Joihurin Tähti (13) Hepolan Ratsastajat ry 0-0/37,56

5. Olivia Oinonen Usvasuon Donjuan Vesikansan Ratsastajat 0-4/23,22

6. Jonna Pitkänen Picasso Kymijoen Ratsastajat ry 0-4/38,88

7. Jaana Viren Fidel Suurpyölin tallin Ratsastajat 4/56,63

hyl.

Elina Malin Larkhill’s Funny Girl 82 W Kouvolan Ratsastajat ry

Lina-Lotta Kavander Rolex Hl-Ryttarteam Lovisa Rf