02.05.15 Tulokset

Kymijoen Ratsastajien kouluratsastuskilpailut Anjalassa

Lauantai 2. toukokuuta 2015 Lk 10:00

Tuomarina Johanna Kyrö
TULOKSET

Luokka 2a, raviohjelma 2009, avoin ohjasajo/kärrein

1 Hanna Tiainen Kotalan Glimrende Rosa (4) E.S. Riding Club ry 95,5p 63,67%

2 Jaana Arola Bessi (1) Kymijoen Ratsastajat ry 94p 60,67%
Luokka 2b raviohjelma 2009, avoin aloitteleville ratsukoille avustajan kanssa

1 Charlotte Suonsaari Bimlis Mysak (3) E.S. Riding Club ry 94,5p 63,00%

Luokka 2c raviohjelma 2009 , avoin aloitteleville ratsukoille ilman avustajaa

7 lähtöä, 2 Sijoittuu.

1.Jaana Arola Adrenalin Haim (2) Kymijoen Ratsastajat ry 108,5p 72,33%

2.Sini-Sofia Holopainen Kurkiniemen Kipinä (10) Kurkiniemen Ratsastajat 95p 63,33%

3.Nella Mäkelä Larkhill’s Sibelius (8) Kymijoen Ratsastajat ry 87,5p 58,33%

4.Viivi Parkkinen grenabolets computer (11) Kurkiniemen Ratsastajat 84,5p 56,33%

5.Aino-Inkeri Stenroth Narkissos Ox Kymijoen Ratsastajat ry 80p 53,33%

Aana Helkala Ai.Ka Legolas (16) Kymijoen Ratsastajat ry 70p 46,67%

Luokka 3 Helppo C:2, 2000 avoin kaikille, shettisten koulucupin osakilpailu 1 (*)

18 lähtöä, 5 Sijoittuu.

1. Anniina Poikela Kotalan Glimrende Rosa E.S. Riding Club ry 153p 69,55%

2. Iiris Kankfelt Aragorn Kiviharjun Ratsastajat ry 143,5p 65,23%

3. Elina Malin Fairy Tale av Friheten Kouvolan Ratsastajat ry * 143p 65,00%

4. Nea Vahter Milky Way II Kiviharjun Ratsastajat ry 139,5p 63,41%

5 Sanni Hyppänen Bimlis Mysak Kouvolan Ratsastajat ry* 138,5p 62,95 %

6.Tarja Lahdenperä R.R. Tara Sairilan Ratsastajat ry 137p 62,27%

7.Anniina Nokkanen Pretty Boy Kiviharjun Ratsastajat ry 131p 59,55%

8.Hanna Taimioja Leijan (12) Kymijoen Ratsastajat ry 129,5p 58,86%

9.Hanna Taimioja Dissa (14) Kymijoen Ratsastajat ry 128,5p 58,41%

10.Viivi Soimes Kulta-ahon Aatos Suomen Islanninhevosyhdistys ry 128p 58,18%

11.Satu Nylander Levisens Obelix Kymijoen Ratsastajat ry 121,5p 55,23%

12.Aino-Inkeri Stenroth Narkissos Ox Kymijoen Ratsastajat ry 117p 53,18%

12.Nella Mäkelä Larkhill’s Sibelius (8) Kymijoen Ratsastajat ry 117p 53,18%

14.Jasmin Mäkelä Zirgon Kymijoen Ratsastajat ry 114,5p 52,05%

15.Hanna Taimioja Aarteen Bricilla (13) Kymijoen Ratsastajat ry 112,5p 51,14%

Janika Jyrkkä Jolat (15) Hepolan Ratsastajat ry hyl.

Nanna Koskimaa Eveliina Kouvolan Ratsastajat ry* hyl.

Luokka 4 Helppo B:0 2009 , avoin kaikille

9 lähtöä, 3 Sijoittuu.

1.Tiina Raita Alman Humu (5) Hepolan Ratsastajat ry 155,5p 62,20%

2.Elina Malin Larkhill’s Funny Girl 82 W Kouvolan Ratsastajat ry 155 p 62,00%

3.Amirah El Jahir Youston Valkealan Ratsastajat ry 154,5p 61,80%

4.Johanna Rekola Flo De Cornelia Kymijoen Ratsastajat ry 153,5 p 61,40%

5.Tarja Lahdenperä R.R. Tara Sairilan Ratsastajat ry 149 p 59,60%

6.Iiris Kankfelt Aragorn Kiviharjun Ratsastajat ry 145 p 58,00%

7.Jasmin Mäkelä Levo Kymijoen Ratsastajat ry 137 p 54,80%

8.Heini Pekkola Bretty Ballet (7) Kymijoen Ratsastajat ry 136,5 p 54,60%

9.Viivi Soimes Kulta-ahon Aatos Suomen Islanninhevosyhdistys ry 133,5 p 53,40%

Luokka 5 Helppo A:10 2011, avoin kaikille

3 lähtöä, 1 sijoittuu.

1.Kirsi Sippu Liikun Piirto Kymijoen Ratsastajat ry 154,5 61,80%

2.Amirah El Jahir Youston Valkealan Ratsastajat ry 147 p 58,80%

3.Jasmin Mäkelä Levo Kymijoen Ratsastajat ry 140,5p 56,20%