03.05.15 Lähtölista

Kymijoen Ratsastajien esteratsastuskilpailut

sunnuntai 3. toukokuuta 2015 Anjalassa alk.klo 10 (keppihevosluokka 9.55)
KSAO Luonnonvara Anjala (Ankkapurhantie 23, 46910 ANJALA)

LÄHTÖLISTA

Huom. ajat suuntaa-antavia olethan ajoissa paikalla!

Kanslia 0504002413
luokkien 2a-2c rataan tutustuminen 9.40

 

Luokka 1, ristikko avoin keppihevosratsukoille
klo 9.55
1 Sara Villikka – My True Love

Luokka 2a, ristikko, arv. A.0.0, avoin aloitteleville ratsukoille avustajan kanssa

n. klo 10.05

1 lähtö, ei sijoituksia

1 Viivi Ukkola Indiana Dar E.S.Riding club ry

Luokka 2b ristikko, arv. A.0.0, avoin aloitteleville ratsukoille ilman avustajaa

13 lähtöä, ei sijoituksia.

1 Viivi Virtanen Haukkamäen Esikko (16) Sairilan Ratsastajat ry

2 Iida Kurvinen Jenna II (17) Sairilan Ratsastajat ry

3 Ella Ukkola Allegro Star (2) Kymijoen Ratsastajat ry

4 Aino-Inkeri Stenroth Gjola fra Alfahlid Kymijoen Ratsastajat ry

5 Nanna Koskimaa Eveliina (4) Kouvolan Ratsastajat ry

6 Alina Salo Kotimäen Favorit (12) Liedon Ratsastajat ry

7 Nella Mäkelä Larkhill’s Sibelius (7) Kymijoen Ratsastajat ry

8 Lilja Niemi Kotimäen Heather Liedon Ratsastajat ry

9 Fiia Espo Mäkelän Erkka (21) Kymijoen Ratsastajat ry

10 Ronja Lehtonen Runan (22) Liedon Ratsastajat ry

11 Petra Vanhala Levisens Obelix Kymijoen Ratsastajat ry

12 Heini Mäkelä Zirgon (3) Kymijoen Ratsastajat ry

13 Ella Ukkola Kastanja (1) Kymijoen Ratsastajat ry

Luokka 2c ristikko, arv. A.2.0, avoin russ-cup osakilpailuun osallistuville aloitteleville ratsukoille avustajan kanssa (superminirussimestaruus 2008 ja sen jälkeen syntyneet)

3 lähtöä, 1 sijoittuu.

1 Viivi Ukkola Indiana Dar E.S. Riding Club

2 Veronica Nurminen Liukkaan Katinka (18) Lahden Ratsastajat ry

3Seela Ahola Gino (14) Taipalsaaren Ratsastajat ry

palkintojen jako luokat 2a-2c
Luokan 3a ja 3b rataan tutustuminen

Luokka 3a Estekorkeus 50cm, arv. 367.1, avoin kaikille, shettisten estecupin osakilpailu 1

n. klo 11

22 lähtöä, 6 Sijoittuu.

1 Iida Kurvinen Jenna II (17) Sairilan Ratsastajat ry

2 Viivi Virtanen Haukkamäen Esikko (16) Sairilan Ratsastajat ry

3 Nella Mäkelä Larkhill’s Sibelius (7) Kymijoen Ratsastajat ry

4 Petra Vanhala Levisens Obelix Kymijoen Ratsastajat ry

5 Fiia Espo Mäkelän Erkka (21) Kymijoen Ratsastajat ry

6 Iiris Kankfelt Aragorn Kiviharjun Ratsastajat ry

7 Aino-Inkeri Stenroth Gjola fra Alfahlid Kymijoen Ratsastajat ry

8 Sanni Hyppänen Bimlis Mysak Kouvolan Ratsastajat ry

9 Anniina Nokkanen Pretty Boy Kiviharjun Ratsastajat ry

10 Lilja Niemi Kotimäen Heather Liedon Ratsastajat ry

11 Elina Malin Fairy Tale av Friheten Kouvolan Ratsastajat ry

12 Emilia Salakari Sylvester II (8) Liedon Ratsastajat ry

13 Sanna Ahola Gino (30) Taipalsaaren Ratsastajat ry

14 Mariel Rimpelä Julixa (9) Liedon Ratsastajat ry

15 Ronja Vuorela Kotimäen Whisky (23) Liedon Ratsastajat ry

16 Corina Hotanen Knytte Brus (27) Liedon Ratsastajat ry

17 Emilia Leino Frissa (10) Kaarinan Kenttäratsastajat

Kak

18 Jenni Kiri La Luna III 2092 Kotkan Kilparatsastajat

Kkr ry

19 Minni Heiniemi Eida SWE 219 RUSS (29) Ratsastusseura Kopse ry

20 Vilja Kärenmäki Liukkaan Katinka 253

RUSS(28) Vesikansan Ratsastajat

Vekara

21 Jaana Arola Adrenalim Haim (5) Kymijoen Ratsastajat ry

22 Hanna Taimioja Dissa 286 RUSS Kymijoen Ratsastajat ry

Luokka 3b Estekorkeus 40-50cm, arv. 367.1, avoin russ-cup osakilpailuun osallistuville (Minirussimestaruus:2003-2007 syntyneet)

n.klo 11.50

4 lähtöä, 2 Sijoittuu.

1 Hilla Eronen Jolat (6) Hepolan Ratsastajat ry

2 Alina Salo Kotimäen Favorit (12) Liedon Ratsastajat ry

3 Ronja Lehtonen Runan (22) Liedon Ratsastajat ry

??(4 Emmi Määttä My La Lunatica (15) E.S. Riding Club ry ) Luethan sähköpostisi..

Luokan 4a ja 4b rataan tutustuminen

Luokka 4a Estekorkeus 60cm, arv. 367.1, avoin russ-cup osakilpailuun osallistuville (Russimestaruus: 2002 ja sen jälkeen syntyneet)

n. klo 12.20

14 lähtöä, 4 Sijoittuu.

1 Nathalia Gröndahl Vally Itä-Uudenmaan

Ratsastajat-Östr

2 Ronja Vuorela Kotimäen Whisky (23) Liedon Ratsastajat ry

3 Mariel Rimpelä Julixa (9) Liedon Ratsastajat ry

4 Sara Hellman Piktor (20) Mikkelin Ratsastusseura ry

5 Anna Pöyry Piktor (19) Mikkelin Ratsastusseura ry

6 Emilia Salakari Sylvester II (8) Liedon Ratsastajat ry

7 Vilja Kärenmäki Liukkaan Katinka 253

RUSS (28) Vesikansan Ratsastajat

Vekara

8 Minni Heiniemi Eida SWE 219 RUSS (29) Ratsastusseura Kopse ry

9 Hanna Taimioja Dissa 286 RUSS Kymijoen Ratsastajat ry

10 Emilia Leino Frissa (10) Kaarinan Kenttäratsastajat

Kak

11 Camilla Mauno Fawn (11) Liedon Ratsastajat ry

12 Corina Hotanen Knytte Brus (27) Liedon Ratsastajat ry

13 Sanna Ahola Gino (30) Taipalsaaren Ratsastajat ry

??(14 Emmi Määttä My La Lunatica (15) E.S. Riding Club ry)

Luokka 4b Estekorkeus 60- 70cm, arv. 367.1, avoin kaikille, pienhevosten estecupin osakilpailu 1

n.klo 14

10 lähtöä, 3 Sijoittuu.

1 Jaana Viren Fidel Suurpyölin tallin Ratsastajat

2 Jasmin Mäkelä Zirgon Kymijoen Ratsastajat ry

3 Nathalia Gröndahl Vally Itä-Uudenmaan

Ratsastajat-Östr

4 Elina Malin Larkhill’s Funny Girl 82 W Kouvolan Ratsastajat ry

5 Lina-Lotta Kavander Rolex Hl-Ryttarteam Lovisa Rf

6 Olivia Oinonen Usvasuon Donjuan Vesikansan Ratsastajat

Vekara

7 Neea Espo Kastanjehoeve’s Memory Kymijoen Ratsastajat ry

8 Tarja Lahdenperä R.R. Tara Sairilan Ratsastajat ry

9 Jonna Pitkänen Picasso Kymijoen Ratsastajat ry

10 Jenni Kiri La Luna III 2092 Kotkan Kilparatsastajat

Kkr ry

10 Jasmin Mäkelä Levo Kymijoen Ratsastajat ry

Luokan 5 rataan tutustuminen

Luokka 5 Estekorkeus 80cm arv. AM5, avoin kaikille

n.klo 14.40

8 lähtöä, 2 Sijoittuu.

1 Elina Malin Larkhill’s Funny Girl 82 W Kouvolan Ratsastajat ry

2 Neea Espo Kastanjehoeve’s Memory Kymijoen Ratsastajat ry

3 Olivia Oinonen Usvasuon Donjuan Vesikansan Ratsastajat

Vekara

4 Lina-Lotta Kavander Rolex Hl-Ryttarteam Lovisa Rf

5 Jaana Viren Fidel Suurpyölin tallin Ratsastajat

5 Tarja Lahdenperä R.R. Tara Sairilan Ratsastajat ry

6 Jasmin Mäkelä Levo Kymijoen Ratsastajat ry

7 Jonna Pitkänen Picasso Kymijoen Ratsastajat ry

8 Tiina Raita Joihurin Tähti (13) Hepolan Ratsastajat ry