02.05.15 Lähtölista

Kymijoen Ratsastajien kouluratsastuskilpailut Anjalassa
Lauantai 2. toukokuuta 2015
Keppihevosluokat alkavat klo 9.30, luokka 2a klo 10.
Tuomarina Johanna Kyrö

LÄHTÖLISTA

Luokka 1a, Raviohjelma 2009, avoin keppihevosratsukoille
klo 9.30> (tuomarina Ada Tompuri)
1. Veera Mannari – HA Quiet Soul
2. Jonna Jantunen – VH Cervo Branco ox
3. Laura Hinkkanen – RL Oretes
4. Eeva Koskinen – Nova-Forever away from here
5. Veera Vesanen – Claudia
6. Charlotte Suonsaari – Totilas

1b Kür, vapaaohjelma musiikin tahtiin, avoin keppihevosratsukoille
1. Veera Mannari – Forestan See And Swoon
2. Jonna Jantunen – Cirque du freak
3. Laura Hinkkanen – Indiana

Luokka 2a, raviohjelma 2009, avoin ohjasajo/kärrein klo 10->
2 lähtöä, ei sijoituksia.
1 Hanna Tiainen Kotalan Glimrende Rosa (4) E.S. Riding Club ry
2 Jaana Arola Bessi (1) Kymijoen Ratsastajat ry

Luokka 2b raviohjelma 2009, avoin aloitteleville ratsukoille avustajan kanssa
3 lähtöä, 1 sijoittuu.
1 Charlotte Suonsaari Bimlis Mysak (3) E.S. Riding Club ry
2 Aino-Inkeri Stenroth Narkissos Ox Kymijoen Ratsastajat ry
3 Laila Tiainen Kotalan Glimrende Rosa E.S. Riding Club ry

Luokka 2c raviohjelma 2009 , avoin aloitteleville ratsukoille ilman avustajaa
n.10.30 ->
7 lähtöä, 2 Sijoittuu.
1 Nella Mäkelä Larkhill’s Sibelius (8) Kymijoen Ratsastajat ry
2 Sini-Sofia Holopainen Kurkiniemen Kipinä (10) Kurkiniemen Ratsastajat
3 Aino-Inkeri Stenroth Narkissos Ox Kymijoen Ratsastajat ry
4 Viivi Parkkinen Grenabolets Computer (11) Kurkiniemen Ratsastajat
5 Aana Helkala Ai.Ka Legolas (16) Kymijoen Ratsastajat ry
6 Jaana Arola Adrenalin Haim (2) Kymijoen Ratsastajat ry
7 Ada Tompuri Aarteen Brandi (9) Kiviharjun Ratsastajat ry

palkintojen jako luokat 2a-2c

Luokka 3 Helppo C:2, 2000 avoin kaikille, shettisten koulucupin osakilpailu 1
n.klo 11.30->
16 lähtöä, 4 Sijoittuu.
1 Hanna Taimioja Dissa (14) Kymijoen Ratsastajat ry
2 Nella Mäkelä Larkhill’s Sibelius (8) Kymijoen Ratsastajat ry
3 Satu Nylander Levisens Obelix Kymijoen Ratsastajat ry
4 Iiris Kankfelt Aragorn Kiviharjun Ratsastajat ry
5 Nea Vahter Milky Way II Kiviharjun Ratsastajat ry
6 Janika Jyrkkä Jolat (15) Hepolan Ratsastajat ry
7 Anniina Poikela Kotalan Glimrende Rosa E.S. Riding Club ry
8 Hanna Taimioja Aarteen Bricilla (13) Kymijoen Ratsastajat ry
PAUS 10 MINUUTTIA n.12.25->
9 Elina Malin Fairy Tale av Friheten Kouvolan Ratsastajat ry
10 Sanni Hyppänen Bimlis Mysak Kouvolan Ratsastajat ry
11 Tiina Raita Alman Humu (5) Hepolan Ratsastajat ry
12 Anniina Nokkanen Pretty Boy Kiviharjun Ratsastajat ry
13 Jasmin Mäkelä Zirgon Kymijoen Ratsastajat ry
14 Tarja Lahdenperä R.R. Tara Sairilan Ratsastajat ry
15 Viivi Soimes Kulta-ahon Aatos Suomen
Islanninhevosyhdistys r
16 Hanna Taimioja Leijan (12) Kymijoen Ratsastajat ry

Luokka 4 Helppo B:0 2009 , avoin kaikille
n.klo 13.30->
9 lähtöä, 3 Sijoittuu.
1 Heini Pekkola Bretty Ballet (7) Kymijoen Ratsastajat ry
2 Elina Malin Fairy Tale av Friheten Kouvolan Ratsastajat ry
3 Iiris Kankfelt Aragorn Kiviharjun Ratsastajat ry
4 Johanna Rekola Flo De Cornelia Kymijoen Ratsastajat ry
5 Jasmin Mäkelä Levo Kymijoen Ratsastajat ry
6 Viivi Soimes Kulta-ahon Aatos Suomen
Islanninhevosyhdistys r
7 Amirah El Jahir Youston Valkealan Ratsastajat ry
8 Tarja Lahdenperä R.R. Tara Sairilan Ratsastajat ry
9 Elina Malin Larkhill’s Funny Girl 82 W Kouvolan Ratsastajat ry

Luokka 5 Helppo A:10 2011, avoin kaikille
n.klo.14.40->
3 lähtöä, 1 sijoittuu.
1 Amirah El Jahir Youston Valkealan Ratsastajat ry
2 Jasmin Mäkelä Levo Kymijoen Ratsastajat ry
3 Kirsi Sippu Liikun Piirto Kymijoen Ratsastajat ry