11.10. Lähtölista

LÄHTÖLISTA (lopullinen, päivitetty 10.10. klo 15)

Kymijoen Ratsastajat Ry seuramestaruus kouluratsastuskilpailut Anjalassa

lauantai 11. lokakuuta 2014

Tuomareina Eva Munsterhjelm (lk1-2) ja Irene Valo (lk3-4)

aikataulutiedustelut nro.050-4002413

Luokka 1a-1c klo 8 alkaen

Luokka 1a, Helppo D:3 avoin keppihevosratsukoille

Charlotte Suonsaari – Totilas E.S. Riding Club ry 08:00

(Luokka 1b, Helppo D:3, avoin ohjasajaen tai kärryillä )

Hanna Seppälä Suojalan Maya Kiviharjun Ratsastajat ry

(Luokka 1c, Helppo D:3, avoin aloitteleville ratsukoille avustajan kanssa )

Charlotte Suonsaari Bimlis Mysak (4) E.S. Riding Club ry

Luokka 1d, Helppo D:3, avoin aloitteleville ratsukoille ilman avustajaa

13 lähtöä,4 sijoittuu

1 Nella Mäkelä Larkhill’s Sibelius Kymijoen Ratsastajat ry 08:20

2 Anni Helveranta Levisens Obelix (9) Kouvolan Ratsastajat ry

3 Ida Heikkilä Bar Clory (7) E.S. Riding Club ry

4 Hanna Seppälä Kalypso (6) Kiviharjun Ratsastajat ry

5 Jasmin Mäkelä Zirgon Kymijoen Ratsastajat ry 08:44

6 Sanni Hyppänen Bimlis Mysak (12) Kouvolan Ratsastajat ry

7 Ada Tompuri Suojalan Maya (23) Kiviharjun Ratsastajat ry

8 Elina Laiho Quarry’s Quis Quis (11) E.S. Riding Club ry

9 Tiina Raita Korsu-Oskari (13) Hepolan Ratsastajat ry 09:08

10 Pauliina Rekonen Ypäjä Auri (10) Kotkan Ratsastajat ry

11 Marianne Malm Nöpö- Neiti (8) Kotkan Ratsastajat ry

12 Suvi Kuisma Rellas (19) Kouvolan Ratsastajat ry

13 Irina Suihkonen Famakker Kiviharjun Ratsastajat ry

Luokka 2, Helppo C:1, avoin kaikille, junioreiden seuramestaruusluokka

31 lähtöä, sijoittuu 8

1 Jasmin Mäkelä Zirgon Kymijoen Ratsastajat ry 09:46

2 Iiris Kankfelt Aragorn Kiviharjun Ratsastajat ry

3 Roosa Turunen Jolat (14) Hepolan Ratsastajat ry

4 Nella Mäkelä Larkhill’s Sibelius Kymijoen Ratsastajat ry

5 Tuulia Hupli Kylie L 2694 Kymijoen Ratsastajat ry 10:10

6 Essi Tillaeus Marttilan Brutus Valkealan Ratsastajat ry

7 Suvi Kuisma Rellas (19) Kouvolan Ratsastajat ry

8 Nea Vahter Milky Way II Kiviharjun Ratsastajat ry

PAUS 15 MINUUTTIA 10:34

9 Satu Nylander Levisens Obelix (22) Kymijoen Ratsastajat ry 10:49

10 Riina Rämä Rüütel Kiviharjun Ratsastajat ry

11 Irina Suihkonen Famakker Kiviharjun Ratsastajat ry

12 Elina Laiho Quarry’s Quis Quis (11) E.S. Riding Club ry

13 Elina Malin Larkhill’s Angelo Kouvolan Ratsastajat ry 11:13

14 Miisa Ikonen Visco Kymijoen Ratsastajat ry

15 Iiris Kankfelt Sleipner II Kiviharjun Ratsastajat ry

16 Heli Haapsaari Metsärannan Amelie Porvoon Mustang ry

PAUS 15 MINUUTTIA 11:37

17 Jasmin Mäkelä Levo Kymijoen Ratsastajat ry 11:52

18 Sara Villikka Jolat (18) Hepolan Ratsastajat ry

19 Jaana Arola Adrenalin Haim (16) Kouvolan Ratsastajat ry

20 Pauliina Rekonen Ypäjä Auri (10) Kotkan Ratsastajat ry

21 Niina Mäkelä Jaanen Sirkka Kymijoen Ratsastajat ry 12:16

22 Roosa Mynttinen Fieldhill Vanessa Kymijoen Ratsastajat ry

23 Katriina Jäppinen Arik (15) Kiviharjun Ratsastajat ry

24 Jonna Pitkänen Mr Dynamite Kouvolan Ratsastajat ry

PAUS 15 MINUUTTIA 12:40

25 Päivi Saarinen Lord Lovejoy Valkealan Ratsastajat ry 12:55

26 Amirah El Jahir Youston Valkealan Ratsastajat ry

27 Mirka Vintervik Myskin Oliver (17) Suurpyölin Tallin Ratsastajat

28 Nella Mäkelä Levo Kymijoen Ratsastajat ry

29 Miisa Ikonen Blue Thunder van’t Herend Kymijoen Ratsastajat ry 13:19

30 Tuulia Hupli Dandy Kymijoen Ratsastajat ry

31 Sissi Kukkola Desired Mayfly Kymijoen Ratsastajat ry

Luokka 3, Helppo B, KN-Special, avoin kaikille, senioreiden seuramestaruusluokka

17 lähtöä, 5sijoittuu

1 Johanna Rekola Mr Dynamite Kymijoen Ratsastajat ry 13:56

2 Sissi Kukkola Desired Mayfly Kymijoen Ratsastajat ry

3 Päivi Saarinen Lord Lovejoy Valkealan Ratsastajat ry

4 Elina Malin Larkhill’s Angelo Kouvolan Ratsastajat ry

5 Christa Ruhtinas Dandy Kymijoen Ratsastajat ry 14:20

6 Tiina Raita Joihurin Tähti (21) Hepolan Ratsastajat ry

7 Amirah El Jahir Youston Valkealan Ratsastajat ry

8 Viivi Soimes Kulta-ahon Aatos Suomen Islanninhevosyhdistys ry

9 Katriina Jäppinen Arik (15) Kiviharjun Ratsastajat ry 14:44

PAUS 15 MINUUTTIA 14:50

10 Jasmin Mäkelä Levo Kymijoen Ratsastajat ry 15:05

11 Maria Seppälä Savelan Ninni Kouvolan Ratsastajat ry

12 Anni Hämäläinen Pin Rock’s Calvin Klein Kymijoen Ratsastajat ry

13 Mirka Vintervik Myskin Oliver (17) Suurpyölin Tallin Ratsastajat 15:23

14 Elina Eskelinen Mera Kymijoen Ratsastajat ry

15 Kirsi Sippu Liikun Piirto Kymijoen Ratsastajat ry

16 Johanna Rekola Flo De Cornelia Kymijoen Ratsastajat ry

17 Tiina Raita Alman Humu (20) Hepolan Ratsastajat ry

Luokka 4, Helppo A, A-merkin kouluohjelma 2006 , avoin kaikille

3 lähtöä, 1 sijoittuu

1 Raisa Takkinen Marttilan Maybach Valkealan Ratsastajat ry 16:20

2 Anni Hämäläinen Pin Rock’s Calvin Klein Kymijoen Ratsastajat ry

3 Kirsi Sippu Liikun Piirto Kymijoen Ratsastajat ry


Paikalle on opasteet Koria-Anjala tieltä (359). Seuraathan liikenteen ohjaajan neuvoja pysäköinnin suhteen.
Verryttelyalue on kilpailuradan yhteydessä. Suorituksen aloitus aitojen sisäpuolelta. Näin ollen ”radan saa kiertää sisältä”. Sujuvuuden vuoksi, menethän radalle heti edellisen ratsukon tehtyä lopputervehdyksen ja lopetettua.
Maksathan maksusi kansliaan viimeistään ½h ennen arvioitua lähtöaikaasi. Ilmoitathan mahdollisista poisjäänneistä suoraan kansliaan. Mikäli kilpailet mestaruusluokassa useammalla hevosella, ilmoitathan ennen ensimmäistä starttia kummalla otat osaa mestaruuteen.
Palkintojenjako suoritetaan heti luokan tulosten selvittyä.

Menestyksekästä kilpailupäivää kaikille!