10.04.16 Tulokset

Kymijoen ratsastajien 1-tason koulukilpailut

sunnuntai 10. huhtikuuta 2016 Anjalassa

TULOKSET

Luokka 1b Raviohjelma 2009, avoin aloitteleville ratsukoille avustajan

1 Laila Tiainen Kotalan Glimrende Rosa 62F(12) Kymenlaakso Riding Club ry 88p 58,667%

2 Werner Raita Sammalisen Freddy (24) Hepolan Ratsastajat ry 86,5p 57,667%

Luokka 1c Raviohjelma 2009, avoin aloitteleville ratsukoille

8 lähtöä,2 sijoituu

1 Annaleena Virtanen Snowberry Aton 48 NF (26) Kymijoen Ratsastajat ry 110p 73,333%

2 Satu Ikonen Esu (6) Valkealan Ratsastajat ry 99,5p 66,333%

3 Nea Vahter Merkuur II (17) Valkealan Ratsastajat ry 95p 63,333%

4 Elina Ihanainen Pilven Komia (21) Kymijoen Ratsastajat ry 90,5p 60,333%

5 Jenna Toivonen Levisens Obelix (16) Kymijoen Ratsastajat ry 88,5p 59,000%

5 Emmi Hairo Kuukson Josefina (15) Kymijoen Ratsastajat ry 88,5p 59,000%

7 Emmi Hairo Pilven Komia (21) Kymijoen Ratsastajat ry 84,5p 56,333%

8 Jaana Hohti Kekkonen (11) Kymijoen Ratsastajat ry 84p 56,000%

Luokka 2 Helppo C:2 2000, avoin kaikille Jakaminen 21H

15 lähtöä, 4 sijoittuu.

1 Saija Kulhelm Monique de la Roche (19) Suurpyölin Tallin Ratsastajat 154,0 70,000

2 Nea Vahter Milky Way II (18) Valkealan Ratsastajat ry 149,0 67,727

3 Riina Rämä Rüütel (23) Valkealan Ratsastajat ry 149,0 67,727

4 Sari Soini Kujalan Taika (13) Kotkan Ratsastajat ry 142,5 64,773

5 Viivi Soimes Kulta-ahon Aatos (14) Suomen Islanninhevosyhdistys ry 136,0 61,818

6 Laura Tapola Ferdinand Vahva (7) Kymenlaakso Riding Club ry 135,5 61,591

6 Anna-Riikka Karhunen Kazanova SE ox (10) Kymijoen Ratsastajat ry 135,5 61,591

8 Janika Jyrkkä Jolat (9) Hepolan Ratsastajat ry 134,0 60,909

9 Jaana Arola Adrenalin Haim (1) Kymijoen Ratsastajat ry 131,5 59,773

10 Satu Nylander Levisens Obelix (16) Kymijoen Ratsastajat ry 131,0 59,545

11 Anniina Nokkanen Pretty Boy (22) Valkealan Ratsastajat ry 129,5 58,864

12 Henna Kujala Emmy (5) Kymijoen Ratsastajat ry 126,5 57,500

13 Emmi Hairo Kuukson Josefina (15) Kymijoen Ratsastajat ry 124,0 56,364

14 Pinja Rämä Denise (4) Valkealan Ratsastajat ry 123,5 56,136

15 Satu Ikonen Esu (6) Valkealan Ratsastajat ry Hyl

Luokka 3 Helppo B, K.N. Special 2009, avoin kaikille

13 lähtöä, 4 Sijoittuu.

1 Mari Rieppola Dandy (3) Kymenlaakso Riding Club ry 172,5 69,000

2 Elina Luikku Zandor III (28) Kymijoen Ratsastajat ry 163,0 65,200

3 Tiia Ekholm Nipo (20) Kouvolan Ratsastajat ry 159,0 63,600

4 Riina Rämä Rüütel (23) Valkealan Ratsastajat ry 158,5 63,400

5 Nea Vahter Milky Way II (18) Valkealan Ratsastajat ry 157,0 62,800

5 Tiina Raita Alman Humu (2) Hepolan Ratsastajat ry 157,0 62,800

7 Anniina Poikela Kotalan Glimrende Rosa 62 F(12) Kymenlaakso Riding Club ry 155,0 62,000

8 Anniina Nokkanen Jalmar (8) Valkealan Ratsastajat ry 152,0 60,800

9 Anna-Riikka Karhunen Kazanova SE ox (10) Kymijoen Ratsastajat ry 146,0 58,400

10 Viivi Soimes Kulta-ahon Aatos (14) Suomen Islanninhevosyhdistys ry 144,5 57,800

11 Maria Seppälä Savelan Ninni (25) Kouvolan Ratsastajat ry 141,0 56,400

12 Elli Lonka Adrenalin Haim (1) Kymenlaakso Riding Club ry 139,0 55,600

13 Miia Öhberg Nipo (20) Similän Ratsastusurheilijat ry 138,5 55,400

Luokka 4 Helppo A, A-merkin kouluohjelma 2006, avoin kaikille

3osallistujaa, 1 sijoittuu

1 Mari Rieppola Dandy (3) Kymenlaakso Riding Club ry 171 63,333%

2 Elina Luikku Zandor III (28) Kymijoen Ratsastajat ry 171 63,333%

3 Iida Kekkonen Wild’s Einstein (27) Mäntyharjun Ratsastajat ry 162 60,000%