10.04.16 Lähtölista

LÄHTÖLISTA sunnuntai 10. huhtikuuta 2016 Lk 10:00

Luokka1b ja1c alkaa klo 10->

luokka 2 alkaa n.11.20->

luokka 3 alkaa n.13.20->

luokka 4 alkaa n.15.05->

 

Luokka 1b Raviohjelma 2009, avoin aloitteleville ratsukoille avustajan Jakaminen 2

Tuomari C: Johanna Kyrö

2 lähtöä, ei sijoituksia.

1 Werner Raita Sammaliston Freddy (24) Hepolan Ratsastajat ry

2 Laila Tiainen Kotalan Glimrende Rosa 62F(12) Kymenlaakso Riding Club ry

Luokka 1c Raviohjelma 2009, avoin aloitteleville ratsukoille Jakaminen 1H

Tuomari C: Johanna Kyrö

8 lähtöä, 2 Sijoittuu.

1 Emmi Hairo Pilven Komia (21) Kymijoen Ratsastajat ry 10:15

2 Jenna Toivonen Levisens Obelix (16) Kymijoen Ratsastajat ry

3 Nea Vahter Merkuur II (17) Valkealan Ratsastajat ry

4 Jaana Hohti Kekkonen (11) Kymijoen Ratsastajat ry

5 Satu Ikonen Esu (6) Valkealan Ratsastajat ry

6 Elina Ihanainen Pilven Komia (21) Kymijoen Ratsastajat ry

7 Emmi Hairo Kuukson Josefina (15) Kymijoen Ratsastajat ry

8 Annaleena Virtanen Snowberry Aton 48 NF (26) Kymijoen Ratsastajat ry

palkintojen jako 1a ja b

 

Luokka 2 Helppo C:2 2000, avoin kaikille Jakaminen 21H

Tuomari C: Johanna Kyrö

15 lähtöä, 4 Sijoittuu.

1 Emmi Hairo Kuukson Josefina (15) Kymijoen Ratsastajat ry 11:20

2 Nea Vahter Milky Way II (18) Valkealan Ratsastajat ry

3 Sari Soini Kujalan Taika (13) Kotkan Ratsastajat ry

4 Janika Jyrkkä Jolat (9) Hepolan Ratsastajat ry

5 Riina Rämä Rüütel (23) Valkealan Ratsastajat ry

6 Satu Nylander Levisens Obelix (16) Kymijoen Ratsastajat ry

7 Laura Tapola Ferdinand Vahva (7) Kymenlaakso Riding Club ry

TAUKO 10 MINUUTTIA 12:05

8 Pinja Rämä Denise (4) Valkealan Ratsastajat ry 12:15

9 Henna Kujala Emmy (5) Kymijoen Ratsastajat ry

10 Jaana Arola Adrenalin Haim (1) Kymijoen Ratsastajat ry

11 Satu Ikonen Esu (6) Valkealan Ratsastajat ry

12 Saija Kulhelm Monique de la Roche (19) Suurpyölin Tallin Ratsastajat

13 Anniina Nokkanen Pretty Boy (22) Valkealan Ratsastajat ry

14 Anna-Riikka Karhunen Kazanova SE ox (10) Kymijoen Ratsastajat ry

15 Viivi Soimes Kulta-ahon Aatos (14) Suomen Islanninhevosyhdistys r

Luokka 3 Helppo B, K.N. Special 2009, avoin kaikille Jakaminen 21H

Tuomari C: Johanna Kyrö

14 lähtöä, 4 Sijoittuu.

1 Nea Vahter Milky Way II (18) Valkealan Ratsastajat ry 13:20

2 Laura Tapola Ferdinand Vahva (7) Kymenlaakso Riding Club ry

3 Riina Rämä Rüütel (23) Valkealan Ratsastajat ry

4 Anna-Riikka Karhunen Kazanova SE ox (10) Kymijoen Ratsastajat ry

5 Miia Öhberg Nipo (20) Similän Ratsastusurheilijat ry

6 Anniina Poikela Kotalan Glimrende Rosa 62 F(12) Kymenlaakso Riding Club ry

7 Elli Lonka Adrenalin Haim (1) Kymenlaakso Riding Club ry

TAUKO 10 MINUUTTIA 14:02

8 Elina Luikku Zandor III (28) Kymijoen Ratsastajat ry 14:12

9 Viivi Soimes Kulta-ahon Aatos (14) Suomen Islanninhevosyhdistys ry

10 Anniina Nokkanen Jalmar (8) Valkealan Ratsastajat ry

11 Mari Rieppola Dandy (3) Kymenlaakso Riding Club ry

12 Tiia Ekholm Nipo (20) Kouvolan Ratsastajat ry

13 Maria Seppälä Savelan Ninni (25) Kouvolan Ratsastajat ry

14 Tiina Raita Alman Humu (2) Hepolan Ratsastajat ry

Luokka 4 Helppo A, A-merkin kouluohjelma 2006, avoin kaikille Jakaminen 21H

Tuomari C: Johanna Kyrö

4 lähtöä, 2 Sijoittuu.

1 Iida Kekkonen Wild’s Einstein (27) Mäntyharjun Ratsastajat ry

2 Anniina Poikela Kotalan Glimrende Rosa 62 F(12) Kymenlaakso Riding Club ry

3 Mari Rieppola Dandy (3) Kymenlaakso Riding Club ry

4 Elina Luikku Zandor III (28) Kymijoen Ratsastajat ry